Stowarzyszenie Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Wiedza” wraz z Fundacją Akcelerator Innowacji realizuje projekt pn. „InnLOGY – wsparcie przedsiębiorstw o dużym potencjale technologicznym” dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego w ramach pierwszego naboru grantowego w ramach projektu pozakonkursowego „Modelowanie Systemu Ofert Dla Innowacji”
Numer projektu: RPMA.03.01.02-14-b657/18
Kwota ogólna projektu: 1 569 840,54 PLN
Dofinansowanie: 1 398 905,66 PLN
CEL PROJEKTU
Głównym celem projektu jest profesjonalizacji Fundacji Akcelerator Innowacji oraz Stowarzyszenia Rozwoju Społeczno-Gospodarczego „Wiedza” (operatora Mazowieckiego Klastra ICT), poprzez wprowadzenie specjalistycznych nowych/ udoskonalonych usług na rzecz MSP z woj. Mazowieckiego działających w obszarze wysokich i średniowysokich technologii.
Cel szczegółowy 1:
Wprowadzenie do oferty Partnerstwa katalogu specjalistycznych usług doradczych, które umożliwiają MSP wsparcie modelu współpracy w ramach trójkąta wiedzy i innowacji (współpraca pomiędzy sektorem przemysłowym, biznesowym oraz nauką i badaniami).
Cel szczegółowy 2:
Wprowadzenie do oferty Wnioskodawcy katalogu usług mających na celu wsparcie MSP w procesie identyfikacji potencjału i potrzeb oraz prowadzenia prac B+R+I, a także pomoc w nawiązaniu współpracy z ekspertami zewnętrznym w celu prowadzenia prac badawczo-rozwojowych.
Cel szczegółowy 3:
Wprowadzenie do oferty katalogu usług mających na celu wsparcie MSP w zakresie procesu wdrożenia innowacji produktowej w oparciu o technologie mobilne
Cel szczegółowy 4
Wprowadzenie do oferty katalogu usługi mającej na celu wsparcie MSP w zakresie procesu wdrożenia innowacji procesowej w obszarze cyberbezpieczeństwa.
Projekt obejmuje etap opracowania oraz pilotażu świadczenia specjalistycznych usług na rzecz MSP z woj. Mazowieckiego działających w obszarze wysokich i średniowysokich technologii w celu wypracowania kompleksowej oferty usług wyspecjalizowanych i dostosowanych do faktycznych potrzeb MSP.
EFEKTY PROJEKTU
W ramach projektu zaplanowane zostanie opracowanie nowych lub udoskonalonych usług o charakterze proinnowacyjnym:
1) usługa w zakresie audytu potencjału B+R i wsparcie transferu wiedzy do MSP,
2) usługa w zakresie wsparcia testowania technologii aplikacji mobilnych,
3) usługa w zakresie cyberbezpieczeństwa,
4) usługa w zakresie wsparcia procesu prowadzenia prac B+R+I
Opracowane usługi będą nowymi lub udoskonalonymi usługami dla poszczególnych członków Partnerstwa. Usługi spełniać będą warunki:
a) będą dedykowane sektorowi MSP z województwa mazowieckiego,
b) usługi dopasowane będą do potrzeb MSP z województwa mazowieckiego oraz powodujące wprowadzenie innowacyjności u MSP,
c) usługi są modułowe i wariantowe zakładające możliwość implementacji w różnych środowiskach z uzyskaniem oczekiwanego efektu możliwego do weryfikacji,
d) usługi posiadają przynajmniej jeden element proinnowacyjny z zakresu transferu, wdrażania i rozwoju innowacji IOB poprzez współpracę z podmiotami zewnętrznymi i ekspertami, którzy dokonają transferu wiedzy do IOB.
Do stworzenia strony wykorzystano kreator stron www WebWave
KONTAKT
ul. Piękna 31/37
00-677 Warszawa
tel. +48 512 196 378
biuro@klasterict.pl
Lokal użytkowany dzięki wsparciu Miasta Stołecznego Warszawy Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Warszawa Śródmieście
MENU